Јавете ни: 0086-0574-88133587-801 / 0086-13958255267 ни е-мејл: [email protected]
EN

Насловна » производи » Гума единствен шприц машина
  • /img / rubber_sole_injection_molding_machine-24.jpg
  • /upfile / 2018 година / 10/19 / 20181019144609_561.jpg

Чевли единствената шприц машина големо

категории 

Гума единствен шприц машина

албум 

Погледнете поголема слика

бренд 

professinal за гумени чевли единствената инекција машина

модел 

LRS165

No. на работни станици 

2

стегање сила 

1650kn

Грејната плоча големина 

400*300mm

Макс Летно 

500mm

Мувла мин Висина 

50mm

Макс вбризгување Том 

1000l / cm³

ФОБ пристаниште 

Ningbo порта,Шангај порта

Услови на плаќање 

L / C, T / T

  • карактеристики
  • Испрати Анкетната

Чевли единствената шприц машина големо

Судир меѓу новиот и стариот процеси


HIGH технологија носи висок квалитет

Ги исполнуваат високите барања за квалитет

Со процесот на инјектирање, стапалата на чевли ќе имаат униформа густина и дебелина, подобрување на финалниот квалитет на производот

Ги исполнуваат условите од high-end клиенти

Мека инјекција прошират умре живот, погоден за повеќето видови на гумени материјал инјекција, и може да се меша и други материјали.


двобоен РЕШЕНИЕ

Кога се користи пред форма инсерти со различни бои, една боја инекција машина ќе се елиминираат
повеќе од 95% на боја мешање. Постигнување на високи стандарди на квалитет на барањата. И кога се користи пред форма инсерти во комбинација со или од страна на нашите двојно боја инекција машина може да се произведуваат висока сложеност боја микс.

 

ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРОМЕНИ!

Чевли единствената шприц машина големо


Нашите шприц машина е високо автоматизирана, отстранување на здодевната работа рачно на традиционалните vulcanizing машина, извршување на висок квалитет, висока ефикасност, да се задоволи побарувачката на брзо производство, дека е време да ги користат новите технологии, со користење на Lary гумени ѓонови инекција машини !

 

Во обид да се создаде совршен чевли единствената

Преку Lary инекција машина, ќе можат да се користат различни материјали, боја, модел, ние може да заврши барањето за производство на високо тежина во согласност со различен дизајн, Да создаде  секој  парови  на  стапала  кои  можат да ги изразат строго барањата на висок квалитет, давање на својата единствена шарм.

 

БОЈА
технологија мулти-боја калапи,
дизајнер може да се ослободи од боја ограничена
 

ФЛЕШ
Намалување повеќе флеш отпад

ШАБЛОН
За комплексни мувла


ШАБЛОН ПОДАТОЦИ
Да го изразат повеќе детални шеми


ПРЕЦИЗНОСТ
повеќе прецизностМАТЕРИЈАЛ
Погодно многу видови на гумаНЕСАКАНИ
Повеќе јасно работ помеѓу различни боидлабочина
За да се покаже квалитетот на детали еПравиме се потрудиме

ние  се обиде да го намали отпадот гума на секој истрел инекција, дури и ако тоа е  само 1 грам !
Ние се обидуваме да го скрати времето за лекување на секој циклус, дури и ако тоа е само  1 вториот !


Високи стандарди КОНТРОЛА  

Со поедноставен интерфејс човек машина, Можете да го поставите пред време на сушење,лекување време, инјектирање волумен, предзагревање температура, Флексибилни температура лекување, време degassing, и други параметри во секое време.
Грешка дијагноза систем, лесно да се води одржување на персоналот да се утврдат проблемите во најкусо време.

 

ОВОЈ Е Lary

Ningbo Lary индустрија технологија копродукции, Ltd е технологија ориентирани претпријатија, утврдени со Компанијата Португалија TECNIROLO Engenharia Индустриски СА во Кина.
Наследена концептот да обезбеди најдобри услуги кои нашите седиште (TECNIROLO) има служи потрошувачите во Европа за повеќе од дваесет години, Lary компанија посветена да се шири чевли технологија и машини за индустрија и да се обезбеди на нашите клиенти со најдобрите инженерски услуги. Тековни производи и технологии донесе во Кина, главно, вклучуваат: LRS165 една боја гума стапала посебен шприц машина, LRS165II Двојно боја (2 материјали) гумени ѓонови посебни шприц машина, 3 to 6 боја /до to 3 станици пластични инекција машина (ПВЦ, TR, TPU…),, 3D софтвер footware дизајн, итн.

На продажбата на GLOBAL

И сервисна мрежа 

во 20 години европската историја на пазарот на услуги, посебно се фокусира на пластични калапи и чевларската индустрија  
Решенија за чевларската индустрија машини, софтвер технички услуги и продажба на пазарите во Јужна Америка
Производство и продажба високо автоматизирани на гума и пластика обувки во калапи машини,обувки софтвер техничка служба
 

Newsletter Зачленете сеПријавете се за нашиот newletter и добиваат tendollars забава