Јавете ни: 0086-0574-88133587-801 / 0086-13958255267 ни е-мејл: [email protected]
EN

Насловна » производи » 3D софтвер за чевли единствен дизајн
  • /img / 3d_shoe_design_software_in_europe.png
  • /upfile / 2018 година / 10/13 / 20181013134812_772.jpg
  • /upfile / 2018 година / 10/13 / 20181013134831_564.jpg
  • /upfile / 2018 година / 11/02 / 20181102162049_852.png

3г чевли софтвер за дизајн во Европа

категории 

3D чевли дизајн Софтверски

албум 

Погледнете поголема слика

бренд 

професионалец за гумени чевли единствената инекција машина

модел 

larystudio 3D софтвер за чевли единствен дизајн

Место на потекло 

Португалија

Операционен систем 

Windows

Сервис 

онлајн сервис

Извезуваат тип на датотека 

IGES, ЧЕКОР, VDA, DWG, DXP и STL датотека, итн

бренд 

larystudio

Услови на плаќање 

T / T

ажурирање Време 

2018-10-13

  • карактеристики
  • Испрати Анкетната

3г чевли софтвер за дизајн во Европа 

Краток опис:
Larystudio 3D софтвер чевли дизајн дојде од Европа—лесно да работат, креирање вистински солидна модел за производство на CAM.

производот детали:
3D чевли дизајн софтвер за чевли единствената, горниот чевли, чевли мувла и мувла чевли единствената итн.


3г чевли софтвер за дизајн во Европа Опис:
3D чевли дизајн софтвер дојде од Европа—повеќето професионални 3D софтвер за дизајн на чевли.
- А софтвер дизајни визуелни ефекти и, исто така, може да се користи во производството на CAM
- Специјална технологија површина и моделирање и десетици практични функции за чевли дизајнирање
- Совршен интеграција со Lary 3D скенер, врз основа на 3D чевли последниот модел датотека за дизајнирање на горниот чевли, внатрешен чевли, чевли единствената и чевли мувла која ги игнорира повторувачки операции моделирање.


Чевли единствената дизајн partten

Чевли мувла дизајн partten

Горниот чевли дизајн partten

Практична анализа на случај на Larystudio 3D чевли софтвер за дизајн
1. А софтвер со неколку видови на технологии крива моделирање прави екстремно комплицирани 3D дизајн модел полесно. Дизајнерите можат да ги остварат сите свои идеи од страна на софтвер лесно.

2. Сите податоци дизајн може да се примени директно на мувла дизајн, 3D печатење, или ЦПУ обработка со CAM софтвер за да се избегне повторен моделирање, и на крајот се користат во процесот на производство.

 3. единствена цврста површина технологија на хибридни моделирање прави сите горниот чевли, дизајн шема и внатрешен ѓон точно во прилог на 3D чевли последните моделирање за да се обезбеди удобност на готови чевли.

 

 

компанијата:
Ningbo Lary индустрија технологија копродукции, Ltd е заедничко вложување со Португалија TECNIROLO Engenharia Индустриски S.A. Lary е инженеринг & производство претпријатие, кое се наследува на концептот на обезбедување на клиенти со најдобрите услуги во Европа за повеќе од дваесет years.Lary е посветена на промоција на производи и услуги на чевларската индустрија технологија со Португалија TECNIROLO. сега, тековните производи Lary вклучуваат: гумени чевли soleinjection мувла машина, висока прецизност & брзината на машината гума инјекција, 3Dscanner за чевли последните, 3D чевли софтвер за дизајн и 3D печатач.

TecniRolo - Португалија и Lary индустрија - Кина се на група на компании, кои работат како глобален провајдер решение за меѓународна мрежа на повеќе од 16countries.

клиентите& изложбата:

 
Контактирајте не
Ејми Рен
Ningbo Lary индустрија технологија копродукции, Ltd.
Додај: No.9East на Jingu средината на патот, Yinzhou округ, Ningbo Сити, Жеџијанг Кина
Tel: 0086-754-88033926
Fax: 0086-754-88137126
мОБ: 0086-13958255267
Email: [email protected] & [email protected]Newsletter Зачленете сеПријавете се за нашиот newletter и добиваат tendollars забава